همدار +

نسخه ی پلاس همدار

همدار+ چیست؟

با نصب همدار، والدین می توانند بر فعالیت های موبایل فرزندانشان نظارت داشته باشند. با نصب و فعال سازی همدار بر روی موبایل، می توان محدودیت هایی برای فرزندان در نظر گرفت. اما از آنجا که شاید برخی از نوجوانان کنجکاو باشند، بتوانند راه حلی برای دور زدن این نرم افزار بیابند. از این رو نسخه ی همدار+ به کمک والدین می آید.

این نسخه امنیت و اطمینان بیشتری برای والدین فراهم آورده که بدون نگرانی از غیرفعال شدن برنامه، بتوانند موبایل فرزندانشان را مدیریت کنند. اما برای استفاده از این روش، یکسری پیش آگاهی لازم است ، که مهم ترین آن، فاکتوری ریست کردن موبایل، برای نصب مطمئن برنامه است. و دیگری داشتن سیستم عامل اندروید ۷ به بالا است.

مقایسه همدار و همدار+ :

همدار همدار+
نصب آسان نصب این نسخه حتما باید با آگاهی از نکات نصب انجام شود
استفاده آسان استفاده آسان
نصب برنامه، بدون نیاز به فاکتوری ریست موبایل پیش از نصب حتما باید فاکتوری ریست شود
قابل اجرا در اندرویدهای ۵ به بالا قابل اجرا در اندرویدهای ۷ به بالا
امنیت واطمینان نسبی امنیت و اطمینان بالا
امکان حذف برنامه از روی موبایل، توسط فرزندان عدم امکان حذف برنامه از روی موبایل، توسط فرزندان

بسته به انتخاب خودتان، می‌توانید از نسخه همدار و یا همدار+ استفاره کنید. با توجه به ساختار همدار+ و اقدام به Factory Reset موبایل، کنترل کاملی بر روی موبایل وجود دارد و والدین با اطمینان بالا، می‌توانند موبایل را در اختیار فرزندانشان بگذارند.

در صورتی که تصمیم به نصب برنامه همدار + دارید، حتما پیش از نصب، به پیش نیازهای لازم که در قسمت نصب آمده است، دقت کنید.

پیش نیازها

سیستم عامل موبایل، باید اندروید ۷ به بالا باشد.

همدار در موبایل های IOS پشتیبانی نمی شود.

قبل از شروع، حتما از تمام اطلاعات موبایلتان Back up (نسخه پشتیبان) تهیه کنید.

به دلیل ایجاد محیط امن و غیر قابل دورزدن توسط فرزندان، موبایل باید Factory reset شود. (بازگرداندن به تنظیمات کارخانه)

قبل از Factory reset به قسمت تنظیمات بروید و حساب گوگل خود را حذف کنید.

برای نصب،حتما باید از اینترنت wifi استفاده کرد. پس لازم است در مکانی که wifi است، اقدام به نصب برنامه کنید.

اگر به wifiدسترسی ندارید، می توان با فعال کردن امکان WiFi Hotspot در موبایل دیگر،این قابلیت را ایجاد کرد.

اگر موبایل دیگری جز همین موبایل یا کامپیوتر در منزل ندارید که بتوان به اینترنت وصل شد، حتماً باید صفحه QR Code را از قبل پرینت بگیرید و در زمان نصب از روی آن، نصب را انجام دهید.


نکات مهمی که قبل از نصب باید بدانید

این نرم افزار بر روی موبایل دانش آموز نصب می شود و والدین در همان موبایل سیاست های خود را اعمال می کنند.

همدار بر روی طیف زیادی از موبایل های اندرویدی تست شده است. اما اگر در نصب بر روی موبایلتان مشکلی بود، از طریق کانال‌های ارتباطی، ما را مطلع نمایید.

این برنامه برای نظارت والدین بر موبایل فرزندانشان تهیه شده است. مسئولیت هر گونه استفاده غیر مجاز از این برنامه، به عهده استفاده کننده از برنامه می‌باشد و شرکت سویاب گستر خراسان هیچ مسئولیتی در قبال آن نخواهد داشت.

نصب برنامه

 برای شروع، موبایل را Factory reset کنید.

اگر بنا به دلایلی امکان Factory reset برایتان وجود ندارد، می توانید از نسخه پایه ی همدار استفاده کنید.
برای آشنا شدن با نحوه نصب و استفاده از این روش،
اینجا را کلیک کنید.

 سپس منتظر باشید تا مراحل factory reset تمام شود و گوشی دوباره راه‌اندازی شود. ولی این بار در اولین صفحه نمایش که معمولا صفحه welcome است روی قسمت خالی صفحه ۷ بار با انگشت کلیک کنید تا گوشی به صورت خودکار اقدام به نصب و یا فعال‌سازی qr code reader کند.

 در اندروید ۷ و ۸ بعد از ۷ بار کلیک کردن گوشی از شما می‌خواهد به یک wifi وصل شوید تا qr code reader را دانلود کند ولی در اندروید ۹ به صورت خودکار qr code reader فعال می‌شود.
بعد از فعال شدن و یا نصب شدن qr code reader اقدام به اسکن qr code گوشی که در زیر قابل مشاهده است، کنید. بعد از اسکن شدن موبایل به صورت خودکار اقدام به نصب همدار می‌کند.

ثبت نام

 برای ورود به برنامه ابتدا باید ثبت نام کرد. با وارد کردن نام و نام خانوادگی و شماره موبایل، کد ثبت نام به موبایل فرستاده می شود.
در پایان مراحل ثبت نام موبایل راه اندازی شده و نرم افزار همدار بر روی آن نصب است.

 با نصب برنامه همدار دانش آموزی، ابتدا از شما یک رمز خواسته می شود. این رمز تنها برای استفاده و مدیریت کردن موبایل، توسط والدین می باشد. بعد از اتمام این مراحل به پنل مدیریتی وارد می شوید. در اینجا برای آسانی کار، فقط تنظیمات مهم و ضروری آورده شده است.

مدیریت برنامه ها

برای مدیریت برنامه‌ها کافی است به گزینه (برنامه‌ها) بروید. در این قسمت لیستی از تمام برنامه‌های موجود در موبایل (به جز تلفن و چند برنامه ضروری دیگر) را مشاهده می کنید. که با فعال کردن هر کدام از آن‌ها، شما اجازه دسترسی به آن برنامه را به فرزندتان می دهید.
همچنین گزینه ای تحت عنوان (امکان نصب برنامه جدید وجود نداشته باشد) را در بالای صفحه می‌بینید، که با فعال شدن آن فرزندتان توانایی نصب و حذف برنامه را نخواهد داشت.

مدیریت اینترنت

مدیریت اینترنت در دو قسمت (سایت‌های مجاز) و (برنامه‌های مجاز) قابل تنظیم است.
در قسمت (سایت‌های مجاز)، به صورت پیش‌فرض تعدادی سایت ایرانی و سایت خارجی به عنوان سایت‌های مجاز معرفی شده اند. که در صورت صلاحدید والدین می‌توان در قسمت (افزودن سایت جدید)، سایت‌های جدید و مجاز را به آن‌ها افزود. بعد از افزوده شدن سایت‌های جدید، لیست آن‌ها در قسمت (تعریف شده کاربر) قابل مشاهده و حذف شدن است.

در قسمت (برنامه‌های مجاز)، لیست برنامه‌هایی که به اینترنت متصل می‌شوند، قابل مشاهده است. والدین می‌توانند مشخص کنند که چه برنامه‌هایی این اجازه را دارند که به اینترنت متصل شوند.

زمانبندی استفاده

در قسمت زمانبندی می‌توان زمان کار با موبایل فرزندان را محدود کرد.
برای این کار می بایست با فشردن تصویر آبی رنگ ساعت، در سمت چپ وارد صفحه تنظیم زمان شد. و با در نظر گرفتن زمان هم‌اکنون، به عنوان زمان شروع، زمان پایان را مشخص کرد.

می توان بعد از این تنظیمات، گزینه (فعال) در قسمت بالای صفحه را فعال کرد. به محض فعال شدن این گزینه زمانسنج شروع به کار می‌کند تا در موقع رسیدن به زمان پایان، موبایل را قفل نماید. بعد از سپری شدن زمان تعیین شده، موبایل قفل می‌شود و فرزند نمی‌تواند کار با موبایل را ادامه دهد.

تنظیمات و حذف برنامه

در قسمت بالای این صفحه می‌توان رمز ورود به برنامه را تغییر داد.

برای حذف برنامه ابتدا باید به قسمت (غیر فعال سازی همدار) وارد شوید. و برنامه را غیر فعال کنید سپس می‌توانید برنامه را از روی موبایل حذف کنید.

شروع استفاده

 بعد از انجام تنظیمات دلخواه، برای شروع استفاده فرزندان از موبایل، تنها کافی است گزینه (فعال) در قسمت بالای صفحه اصلی را فعال کنید و موبایل را در اختیار فرزندتان قرار دهید.

جهت اطمینان از عملکرد صحیح برنامه ی همدار، مناسب است که قبل از تحویل موبایل به فرزندتان، آنرا تست کنید. اگر در کارکرد برنامه همدار به اشکال برخورد کردید، ابتدا به صفحه سوالات متداول - سوال مهم - رفته و آنرا مطالعه نمایید. اگر همچنان مشکل باقی بود، می توانید آنرا با تیم پشتیبانی ما در میان بگذارید. تیم پشتیبانی ما آماده ی پاسخگویی به سوالات شما هستند.

امیدواریم کمکی در جهت رفع دغدغه شما والدین محترم انجام داده باشیم.

پیروز و موفق باشید.